Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

jak inwestować w kryptowaluty

Jeśli trafiłeś tu w poszukiwaniu poradnika jak zacząć inwestować w kryptowaluty, to jesteś w świetnym miejscu. Dowiesz się czym są kryptowaluty, jak w nie inwestować, które warto wybrać i na koniec poznasz najczęściej popełniane przez inwestorów błędy. Jeśli chcesz rozszerzyć swoją wiedzę jeszcze bardziej, to zapoznaj się z poradnikiem inwestowania w kryptowaluty. Zapraszam Cię serdecznie do lektury!

Czym są kryptowaluty?

Na wstępie warto wspomnieć czym w rzeczywistości są kryptowaluty.

Kryptowaluta, rzadziej waluta kryptograficzna – rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryptowaluta

Wydaje się skomplikowane, prawda? Ale nie martw się, to tylko wrażenie. W uproszczeniu kryptowaluta to po prostu pewnego rodzaju wirtualna waluta, która ma swój odpowiednik w fiat (np. złotówkach, dolarach, etc.). Można je trzymać na swoim portfelu na telefonie/komputerze, oraz przesyłać między portfelami (czyli też np. do kogoś).

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Najprostszy sposób jest następujący:

 1. Zakładasz konto na jakiejś giełdzie, gdzie da się przelać pieniądze
 2. Kupujesz kryptowalutę
 3. Przerzucasz ją na swój portfel
 4. Czekasz aż urośnie i trzymasz (tzn. HODL)
 5. Wpłacasz na giełdę i sprzedajesz

Pominąłem jednak najważniejszą rzecz – zrobienie researchu. Pakowanie się w daną kryptowalutę, bo „ktoś powiedział, że urośnie”, albo „bo wygląda fajnie i jest tania” to błąd numer 1.

Poczytanie na temat projektu stojącego za daną kryptowalutą jest priorytetem i mówię całkowicie poważnie. Jeśli nie znasz projektu w który inwestujesz, to przy spadkach tracisz w niego wiarę i możesz zrobić panic sell (sprzedaż w obawie, że straci się wszystko), przez co faktycznie stracisz. A jeśli wierzysz w dany projekt i wiesz, że może wiele osiągnąć, to nie będziesz się przejmował chwilowymi spadkami – koniec końców wyjdziesz na plus!

O najczęściej popełnianych błędach dowiesz się na końcu, a teraz przejdźmy do popularnego Bitcoina.

Najpopularniejszy jest Bitcoin, ale czy najlepszy?

jak zacząć inwestować w kryptowaluty

Bitcoin to pierwsza kryptowaluta o której słyszą osoby nowe w świecie kryptowalut. Jest tak, ponieważ był pierwszą powstałą na świecie kryptowalutą. Problem jest jednak taki, że aktualnie są ogromne opóźnienia w przesyłaniu BTC (skrót od Bitcoin) między portfelami, a prowizje są niewyobrażalnie wysokie. Oznacza to, że przesył bitcoinów z portfela na portfel najzwyczajniej się nie opłaca i zamiast tego rada ode mnie: unikaj przesyłania BTC, skup się na np. LTC (Litecoin) i to w nim przesyłaj środki na giełdę.

Czy tak będzie na zawsze?

Nie, bo w 2018 planowane jest do wprowadzenia Lightning Network, czyli coś dzięki czemu transakcje będą trwały mniej niż sekundę, a prowizje będą niezwykle niskie. Na razie jednak trzeba na to poczekać i podkreślam, żebyś unikał przelewania środków w bitcoinach! Nie ma sensu płacić np. 100$ za przelew 1000$, prawda? O wiele lepiej zapłacić kilka $ za wymianę na LTC i przelew na portfel.

A więc jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Pierwszym krokiem jest oczywiście założenia konta na giełdzie. Na sam start polecam Ci Polską giełdę BitBay, na którą wystarczy wysłać przelew i możesz kupić pierwsze kryptowaluty. Są okresy, kiedy rejestracja jest zamknięta, ale z tego linka nie powinieneś mieć problemu z zarejestrowaniem się.

Kolejną giełdą, którą bardzo Ci polecam jest Binance. Znajduje się tam ogromna ilość kryptowalut i prowizje za wymianę są niezwykle niskie. A co najlepsze – nie musisz weryfikować konta dowodem osobistym, ani żadnymi prywatnymi danymi. Jedyny problem jest taki jak w przypadku BitBay – czasami nie działa rejestracja. W takim wypadku sposobem na obejście jest rejestracja z ref-linku. Zachęcam do rejestracji na Binance 🙂 Po zarejestrowaniu z linka możesz liczyć na moją pomoc w zakresie obsługi giełdy i ewentualnych porad, czy warto w daną kryptowalutę wchodzić.

Jakie są najczęstsze błędy inwestowania w kryptowaluty?

Wiesz już jak zacząć inwestować w kryptowaluty, ale to dopiero początek. Bardzo dobrym pomysłem na start będzie dowiedzenie się jakie błędy najczęściej popełniają inni, abyś Ty mógł ich uniknąć. Aktualnie w wycenie kursów warto przede wszystkim kierować się psychologią tłumu, bo około 90% osób inwestujących w kryptowaluty nie ma najzwyczajniej pojęcia o tym w co inwestuje. Słyszą, że jakaś krypto może urosnąć za jakiś czas i wkładają w to pieniądze. Jest to błąd nr 1! Już o tym wspominałem – interesuj się projektami w które inwestujesz!

Błąd nr 2 to inwestowanie kwoty, którą boisz się stracić. Nie przeznaczaj więcej niż 5-10% dochodu na inwestycje w kryptowaluty! W przeciwnym wypadku gdy je stracisz, stracisz też na jakości swojego życia,l ub nie starczy Ci na coś ważnego (np. rachunki).

Błąd nr 3 to trzymanie środków na giełdzie, zamiast na portfelu. W przypadku gdy giełda zostanie zamknięta, zostajesz z niczym. Do tego może nastąpić atak hakerów na giełdę (lub Twoje konto) i wykradną wszystkie Twoje środki. Nie masz wtedy jak tego naprawić i wszystko tracisz. Kryptowaluty to bardzo ryzykowna forma inwestycji! Pamiętaj o tym i przelewaj środki na portfel. Na giełdzie trzymaj tylko środki, którymi zamierzasz aktywnie obracać

Poradnik, który pomoże Ci inwestować w kryptowaluty

Pracowałem nad tym dłuższy czas, ale się udało! Chciałbym Ci przedstawić poradnik, w którym dowiesz się absolutnie wszystkiego co jest potrzebne przy inwestowaniu w kryptowaluty.

 • Jakie są możliwości inwestowania w kryptowaluty
 • Czy faktycznie jest sens się tym interesować
 • Czy warto inwestować na dłużej (3-6 miesięcy+)
 • Jak kupować kryptowaluty i je sprzedawać
 • Jak znaleźć krypto, w które warto zainwestować
 • Gdzie je trzymać, żeby były bezpieczne
 • Zestawienie najpopularniejszych i najlepszych giełd kryptowalut
 • Co to jest analiza techniczna i jak czytać „znaki” z wykresów
 • Jak rozpoznać kryptowaluty, które mogą przynieść zysk 1000%+ w perspektywie miesiąca
 • …i wiele, wiele więcej!

Inwestycja w ten poradnik może zwrócić Ci się w zaledwie jeden dzień po przeczytaniu poradnika. Wystarczy, że zastosujesz się do zawartych w nim rad. Tak, tylko tyle. Pamiętaj, że masz możliwość zadawania mi pytań po zakupie poradnika, a ja wyjaśnię Ci wszystkie wątpliwości i w razie czego poprowadzę przez rękę aż do pierwszych sporych zysków.

Jak myślisz, ile powinien kosztować poradnik, z którego wiedza pozwoli Ci pomnożyć środki o ponad 1000% i wiele więcej? 1000 zł? 500 zł? To i tak stosunkowo niska cena. Rozumiem jednak, że są to Twoje początki, więc dlatego poradnik ten kosztuje tylko 199 zł!

Dla jednych cena ta będzie stosunkowo wysoka, dla innych niska. Wiem jednak, że wiedza zawarta w e-booku jest zbyt wartościowa, by dzielić się nią za darmo. Znają ją tylko zaawansowani inwestorzy i „grube ryby” w kryptowalutach, nie znajdziesz jej w internecie. Jeśli cena jest dla Ciebie zbyt wysoka, to proponuję wstrzymać się z inwestycją w kryptowaluty. Jeśli jednak nie jest dla Ciebie zbyt wysoka i możesz sobie na niego pozwolić, to zachęcam!

Sprzedaż nie została jeszcze uruchomiona. Jeśli jesteś zainteresowany poradnikiem jak zacząć inwestować w kryptowaluty, to pisz do mnie na kontakt@inwestujmadrze.com.pl 🙂